PVC Pencere ve Kapı Sistemleri
"Kumaş Ne ki Terzi ya da Makastar Ehil Olsun" atasözünü kanıtı firmamızdır.

1993 Yılından itibaren sektörünün ilklerinden Kalyon PVC pencereye dayanan deneyimi ve uzmanlığı ile PVC kapı ve pencere sistemleri konusunda faaliyet göstermektedir. Firmamız, her marka pvc pencere sistemini, en güncel teknolojik yöntemler ve mükemmel bir endüstriyel tasarım ve zengin çeşitlerle imal edilen ürünleri ile üstün nitelikli, ekonomik ve ideal çözümler sunmaktadır.

PVC pencere alırken aşağıdaki faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

 • PVC pencereler çok uzun ömürlü ürünler olup, binalarla eşit ömürlü olabilirler. Bu kadar uzun ömürlü bir ürün söz konusu olduğunda aranacak en önemli özellik, yıllar sonra dahi ürününün arkasında durabilecek çok güçlü ve güvenilir bir konfeksiyon üretim ve montaj bayisidir. 

 • Çok kaliteli profillerden mükemmel PVC pencereler yapılabileceği gibi, çok kötü PVC pencereler de yapılabilir. PVC pencerenin üretildiği yer çok önemlidir. Hangi firma  tarafından üretilmektedir, firmanın deneyimi var mıdır? PVC Pencere üreticisi firma güven vermekte midir? Gerekli bilgi birikimine, tecrübeye ve donanıma sahip üretici ile çalışmak önemlidir.

 • Yalnız PVC profil marka ve serisi seçmekte yeterli değildir. İçinde kullanılan destek sacı, yalıtım değerini oluşturan contalar, açılım sistemleri (aksesuarlar), montaj malzemeleri ve camın da uygun seçilebilmesi gerekmektedir. PVC pencere bir bütün olarak görülmeli, değerlendirme o şekilde yapılmalıdır.

 • PVC pencere sistemleri, üretilmesi, montajı ve takibini kapsayan bir süreç bütünüdür. Üretildiği yer, üreten ve satan, montajcı, verilen sözler ve sözlere uyulması, zamanında teslim, hizmet sonrası kontrol ve takip uygulamaları müşteri tarafından benimsenmelidir. Her pahalı PVC pencere kaliteli olmayacağı gibi, her ucuz pencere da kalitesiz değildir. PVC pencere satın alınırken yukarıdaki özellikleri iyi derecede sağlayan, optimum fiyat tespit edilmeli ve tercih edilmelidir.

 • PVC profil serisi seçerken profilin yükseklik ve odacık sayısı yalıtım değerlerini etkileyen etkenlerdir. Yükseklik ve odacık sayısı arttıkça yalıtım değerleri artmaktadır. Binanızın konumu ve yüksekliğine göre 60 mm, 70 mm ve 80 mm 'lik seriler kullanılabilir.

 • Cam bir pencerenin en önemli elemanlarından birisidir. Çünkü pencerenin ısı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Öncelikle pencereniz eğer dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırıyorsa (yani oda içi ara bölmelerde kullanılmıyorsa) kesinlikle çift cam olmalıdır. Her çift cam aynı ısı yalıtım değerine sahip değildir. 4-12-4 mm ve 4-16-4 mm ölçülerinde olan klasik çift camlar en çok kullanılan camlardır. Bu ölçüler sırasıyla şu anlama gelmektedir; 1. camın kalınlığı - ara boşluğun kalınlığı - 2.camın kalınlığı. Çift camınız tek yüzeyi lowe olursa ısı yalıtım değeri iki katı kadar artmaktadır. Ülkemizde kullanımı az da olsa Avrupa'da yaygın olarak kullanılan ve Argon gaz dolgulu camlarda ise yalıtım değeri en iyi seviyededir.

 • PVC pencereleri temizlemek için sıvı deterjanlar kullanılabilir. Bez yardımı ile contalara değdirmeden pencereler temizlenmelidir. Kesinlikle asit içeren çamaşır suyu, tuz ruhu, toz deterjan tarzı temizleyiciler kullanmayınız. Bunlar PVC pencerenizin çizilmesine ve renginin bozulmasına sebebiyet verecektir.
Referanslarımız
AFŞAROĞLU-BAĞLICA
AFŞAROĞLU-BAĞLICA
AFŞAROĞLU-BAĞLICA
AFŞAROĞLU-BAĞLICA
AHSEN İNŞAAT-Y.MAHALLE
AHSEN İNŞAAT-Y.MAHALLE
AKER MÜCEVHER EVLERİ ERYAMAN 3. ETAP
AKTAŞ İNŞAAT-ŞENTEPE
AREN MİMARLIK-BAĞLICA
ARSLANKOÇLAR İNŞAAT-Y.MAHALLE
ATAK BAŞARAN-Y.MAHALLE
BATUHAN İNŞAAT-Y.MAHALLE
BİLAL BAŞER-Y.MAHALLE
BİLAL BAŞER-Y.MAHALLE
BOLU GİRİŞİM-Y.MAHALLE
BOLU GİRİŞİM-Y.MAHALLE
BOLU GİRİŞİM-Y.MAHALLE
DEMİRER İNŞAAT-ŞENTEPE
DİVAN KONUTLARI-BATIKENT
ELİF SİTESİ-Y.MAHALLE
GÖKÇEOĞLU İNŞAAT-ŞENTEPE
HALİS ERKOCA-Y.MAHALLE
İGÇELİKLER-Y.MAHALLE
KARDEŞLER İNŞAAT-Y.MAHALLE
KESKİN İNŞAAT-ŞENTEPE
MEV KOLEJİ
AKER MÜCEVHER EVLERİ ERYAMAN 3. ETAP
ATAK BAŞARAN-Y.MAHALLE
DEMİRER İNŞAAT-ŞENTEPE
DİVAN KONUTLARI-BATIKENT
MEV KOLEJİ
ÖZCAN İNŞAAT-Y.MAHALLE
ÖZDEMİR KARDEŞLER-Y.MAHALLE
ÖZSUNGUR İNŞAAT-ETİMESGUT
ÖZTUĞBA İNŞAAT-ŞENTEPE
ÖZTUĞBA İNŞAAT-ŞENTEPE
ÖZYEŞİLVADİ İNŞAAT-Y.MAHALLE
ÖZYEŞİLVADİ İNŞAAT-Y.MAHALLE
SAMANYOLU SİTESİ-BATIKENT
SAMANYOLU SİTESİ-BATIKENT
TCDD 2.BÖLGE ANKARA
ÜÇGEN MİMARLIK-ŞENTEPE
ÜÇGEN MİMARLIK-ŞENTEPE
ÜÇGEN MİMARLIK-ŞENTEPE
ÜÇGEN MİMARLIK-Y.MAHALLE
Tüm PVC kapı, pencere ve
Servis
cam balkon sistemlerinin tamir
ve bakımları yapılır,
servis hizmeti verilir..
 • Pvc kapı pencere menteşe ve kol değişimi,
 • Tek açılımlı kanadı çift açılımlıya çevirme,
 • Pencere açılım yönünü yatay ve dikey olarak farklı yönlere değiştirme,
 • Sabit pencerelere kanat montajı ile açılır hale getirme,
 • Silikon çekme,
 • Kapı ve pencere fitillerinin değişimi,
 • Kapanmayan veya zor ve yetersiz kapanan kapı ve pencerelerin onarımı,
 • Kapı kilit değişimleri,
 • Cam balkonlarda alüminyum fitil takılması ve değişimi